Унікальні можливості Raspberry Pi: найцікавіше про одноплатні комп'ютери

Raspberry Pi є найпопулярнішою платформою для різних проектів. Адже ці одноплатні комп'ютери мають безліч переваг, серед яких універсальність, відкритість, доступна ціна. Raspberry Pi з однаковим успіхом використовується як для створення серйозних, так і розважальних проектів.

Що собою представляє Raspberry Pi?

Raspberry Pi є одноплатним міні-комп'ютером на базі процесора ARM. Спочатку такі комп'ютери використовували в різних навчальних закладах для навчання комп'ютерним наукам. У наш час Raspberry Pi застосовується в різних сферах. 4 роз'єми USB 2.0 дозволяють підключати клавіатуру, мишу, зовнішні накопичувачі. По роз'єму HDMI Raspberry підключається до монітора або телевізора. Raspberry Pi підтримує розширення FullHD 1920x1080 (1080p). У нього є АV вихід 3.5 мм jack 4 pin, до якого можна підключити старий телевізор без HDMI входу.

Інтерфейс GPIO дозволяє підключати до плати Raspberry різні зовнішні пристрої. Операційна система Raspbian, створена на базі Linux, дає можливість застосовувати Raspberry як звичайний ПК. Такий комп'ютер має всі необхідні функції: роботи з файлами, в інтернеті, перегляд відео.

Raspberry Pi підтримує безліч операційних систем, в тому числі всім відому ОС Android.

Одна з сфер, в якій використовується Raspberry Pi, є режим тонкого, який підключається до ПК або сервера по локальній мережі з використанням протоколу RDP.

Проекти з використанням Raspberry Pi

Застосування Raspberry Pi дозволило здійснити безліч цікавих проектів. Зокрема, це суперкомп'ютер з 64 Raspberry Pi. Елементом для створення «серверних шаф» послужив конструктор Lego. Також за допомогою Raspberry Pi був створений метеозонд з можливістю отримання фотографій зі стратосфери. Також на основі платформи був вдосконалений звичайний стаціонарний телефон з дисковим номеронабирачем. Замість звичайної плати була встановлена Raspberry Pi. Також не можна не згадати PiPad, а в якості матеріалу для корпусу якого використовувалося дерево.

Де купити Raspberry Pi?

Чудова платформа допоможе і вам в створенні індивідуальних, цікавих проектів. Купити Raspberry Pi ви можете зараз в інтернет-магазині DiyLab. Ми реалізуємо одноплатині комп'ютери, а також комплектуючі до них: корпуси, дисплеї, плати розширення, радіатори охолодження, MicroSD, кабелі, блоки живлення. Асортимент дуже широкий. Доставка можлива по всій території України.